Kubatovský zpravodaj

Mediální projekt

24.04.2018

Mediální projekt JAK SE ZMĚNILO MĚSTO spojil v tomto školním roce do pracovních týmů žáky 4. a 8. ročníků. Společně se svými patrony pátrali pom tom, jak se naše město změnilo za sto let, které letos uplynou od vzniku Československé republiky. Výsledkem jejich snažení bylo dvanáct QR kódy označených stanovišť v historickém centru Č. Budějovic, na nichž jsme mohli porovnat podobu místa v minulosti a dnes. Stačil k tomu chytrý telefon a trocha zvědavosti. O tom, jak se práce podařila, se přesvědčily třídní kolektivy 3. – 9. ročníků ve dvou soutěžních dnech, v nichž se za pomoci map a moderních technologií vydaly hledat stanoviště a odpovědi na otázky vztahující se k vybraným místům. 11. května 2018 byly na chodbě školy zveřejněny výsledky soutěžní hry i správné odpovědi, doplněné o další zajímavosti.

Tým Patron týmu Zájmový objekt
1 Mgr. Machartová Zlatý most a ulice Dr. Stejskala